LA ROCHE SET Micelles Cleansing Fluid Ultra For Reactive Skin 400 ml + Lipikar Gel Lavant 400 ml

850,00 ден

Начин на примена: Нанесете го мицеларниот раствор на лицето, очите и усните со памук. Без плакнење. Само за надворешна употреба.

Нежно масирајте го Lipikar Gel Lavant на влажна кожа, исплакнете. Погоден за бебешкиот скалп и интимната зона. Не ги иритира очите. Исто така погоден за луѓе чувствителни на никел.

Нема на залиха

Опис

Пакетот содржи Micellar Reactive 400ml + БЕСПЛАТЕН Lipikar Gel Lavant 400ml

Комплетна рутина за нежно чистење на лицето и телото.

La Roche-Posay Micellar Reactive за нежно чистење на кожата на лицето и отстранување шминка. Против затегнување и црвенило, без парфем.

Наменет е за реактивна и чувствителна кожа на лицето.

Физиолошка pH вредност, висока ефикасност на чистење, содржи сурфактанти за оптимално толерантно чистење.

Целосно ја отстранува шминката, нечистотиите и прашината, ја остава кожата чиста без сушење и и дава чувство на свежина.

Lipikar Gel Lavant за туширање е наменет за чувствителна и сува кожа на целото семејство (бебиња, деца и возрасни).

Содржи смирувачки ниацинамид и шеа путер кои помагаат во обновувањето на липидите за обновување на бариерата на кожата.

Brand

Ла Рош Посе

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “LA ROCHE SET Micelles Cleansing Fluid Ultra For Reactive Skin 400 ml + Lipikar Gel Lavant 400 ml”