KOFAN Tablets (200+200+50) mg x 20

50,00 ден

Дозирање::

Возрасни: 1-2 таблети;

Адолесценти од 12 до 18 години: 1 таблета.

Доколку е потребно, можете да ја повторите оваа доза до три пати во рок од 24 часа.

Не смеете да го користите овој лек повеќе од 7 дена или во дози повисоки од препорачаните без консултација со лекар.

1 на залиха

SKU: BSNL-2 Категорија Ознаки: , ,

Опис

KOFAN INSTANT е комбиниран лек кој содржи три активни состојки: парацетамол, пропифеназон и кофеин.

KOFAN INSTANT се аплицира за:
Ублажување на болка од различно потекло, како што се: главоболка, забоболка, менструална болка, постоперативна и ревматска болка и за сузбивање на болка и покачена телесна температура при настинки и грип.

Brand

Босналијек

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “KOFAN Tablets (200+200+50) mg x 20”