KINDER Omega-3 Syrup 250 ml

920,00 ден

Деца од 1-3 години: 7,5 ml (1/4 чаша) на ден
Деца 4-7 години: 15 ml (1/2 чаша) на ден
Деца над 7 години: 30 ml (1 чаша) на ден
Добро протресете пред употреба

5 на залиха

Опис

Сирупот Doppelherz Aktiv Kinder Omega-3 содржи високо прочистени омега-3 масни киселини од риба. Сирупот содржи и Б-витамини кои играат централна улога во функцијата на мозокот и нервниот систем, витамин Е и витамин Ц кои придонесуваат за намалување на оксидативниот стрес, витамин Д кој е од суштинско значење за правилно функционирање на имунолошкиот систем. и витамин А кој е важен за видот. Благодарение на инкапсулацијата на омега-3 масните киселини во зрнца со микроскопски и неутрален вкус, сирупот Doppelherz Kinder Omega-3 нема вкус на риба: децата ќе го сакаат! Децата во возраст за учење бараат редовно внесување на DHA (докосахексаеноична киселина) што помага да се развијат и одржуваат церебралните и когнитивните функции. DHA се акумулира во мембраната на невроните, ја зголемува нејзината флуидност и игра позитивна улога во синаптичкиот пренос. Дополнително, добро е утврден придонесот на DHA во развојот на мрежницата и во одржувањето на видот кај децата. Овој позитивен ефект може да се постигне со дневен внес од 250 mg DHA, што е количината на DHA обезбедена од 30 ml сируп Doppelherz Kinder Omega-3.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “KINDER Omega-3 Syrup 250 ml”