HYLO-Gel Eye Drops 10 ml

910,00 ден

1 на залиха

SKU: URSPHRM-4 Категорија Ознаки: , , ,

Опис

Хило-гелот содржи натриум хијалуронат, природна супстанција која се наоѓа во окото и другите делови од човечкото тело. Натриум хијалуронат покажува посебни физички својства за да формира рамномерна, стабилна, долготрајна и тешко пералива фолија на површината на окото. Благодарение на овие биоадхезивни својства и способноста добро да се мешаат со природни солзи, се создаваат многу добри услови за навлажнување на рожницата и конјуктивата, а трепкањето на очните капаци станува полесно.

Brand

Урсафарм

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “HYLO-Gel Eye Drops 10 ml”