HYLO-Dual Eye Drops 10 ml

950,00 ден

1 на залиха

SKU: URSPHRM-3 Категорија Ознаки: , , ,

Опис

Двојниот начин на дејство на натриум хијалуронат и ектоин обезбедува интензивно подмачкување на рожницата и конјуктивата и го спречува прекумерното испарување на солзавецот. Резултирачката стабилизација на солзата, особено онаа на липидниот слој, ги ублажува иритираните очи. Затоа, симптомите на воспаление или оние предизвикани од алергија, како горење и чешање, исчезнуваат.

Brand

Урсафарм

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “HYLO-Dual Eye Drops 10 ml”