HYLO-Comod Eye Drops 0.1% 10 ml

700,00 ден

3 на залиха

SKU: URSPHRM-2 Категорија Ознаки: , , ,

Опис

Го смирува чувството на туѓо тело, или чувството на печење на очите. Особено корисни, обезбедувајќи хидратација, продолжено или долго носење контактни леќи. HYLO COMOD стерилен раствор на натриум хијалуронат 0,1% БЕЗ КОНЗЕРВАТИВИ, исклучително ефикасен во борбата против сувоста на очите од која било етиологија. Ја прави употребата на сите видови контактни леќи многу поудобна, без гадење или анапотесеон. За вијалата HILO COMOD е опремена со специјален, иновативен систем за дозирање инстилација во окото, кој не дозволува воздух во растворот, со што се обезбедува стабилност и sterility multidose dialymatos.Fyalidio кој содржи 10ml хидратантен dialymatos.To растворот може да се користи до 12 недели по првото отворање.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “HYLO-Comod Eye Drops 0.1% 10 ml”