HYLO-Care Eye Drops 0.1% 10 ml

765,00 ден

За навлажнување на рожницата и симптоматски третман на суви очи (синдром на „суво око“)

2 на залиха

SKU: URSPHRM-1 Категорија Ознаки: , , ,

Опис

Недостатокот на солза течност во нашите очи или промените во составот на солзите доведуваат до намалено снабдување со хранливи материи и кислород, што ги оштетува клетките на рожницата. Истото може да се случи по операција на очите или механички повреди.
Во сите овие случаи се јавува црвенило и печење на очите, како и болни сензации. Натриум хијалуронат, кој меѓу другото се наоѓа како физиолошка компонента на окото, ја обновува природната заштитна бариера на рожницата, формирајќи долготрајна подмачкувачка фолија на површината на окото која не се измива. Декспантенолот, кој спаѓа во групата на витамини од групата Б, го забрзува процесот на регенерација и обезбедува дополнителна влажност.

Brand

Урсафарм

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “HYLO-Care Eye Drops 0.1% 10 ml”