Glutayhione Capsules x 60

1,895,00 ден

Земете 1 капсула дневно, по можност на празен желудник.

1 на залиха

Опис

Глутатион е мал молекул на пептид составен од три аминокиселини: цистеин, глутаминска киселина и глицин. Се произведува од секоја клетка на телото, со особено високи нивоа во црниот дроб. Глутатионот е клучен за функцијата на здрав имунолошки систем и е неопходен за правилни процеси на детоксикација. Исто така, игра важна улога во одржувањето на клеточното здравје со директно неутрализирање на слободните радикали, како и со одржување на активноста на витамини Ц и Е. Овој производ има глутатион во редуцирана, активна форма за оптимална биорасположивост.

Неутрализатор на слободните радикали
Редуцирана активна форма
Поддршка при детоксикација

Brand

Нау Фудс

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Glutayhione Capsules x 60”