GLUCOZAMIN & KONDROITIN Tablets x 60

1,160,00 ден

Начин на дозирање: 2 Таблети на ден

1 на залиха

Опис

Тоа е додаток во исхраната кој Нобел ја обновува својата формула со додавање на МСМ. Глукозаминот најчесто се наоѓа во ткивото на рскавицата, додека хондроитинот е супстанца составена од гликозаминогликони кои се наоѓаат во коските. Овие компоненти може да се добијат од школки, како и во телото. Глукозамин сулфат содржан во NBL Глукозамин Хондроитин МСМ се добива од школки.

Карактеристики на NBL Glucosamine Chondroitin MSM:
– 1,5 g глукозамин и 1,2 g хондроитин по порција
– Додадено е МСМ со својата обновена формула
– Во форма на таблети

Brand

Нобел

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “GLUCOZAMIN & KONDROITIN Tablets x 60”