GELSECTAN Capsules x 30

1,485,00 ден

Дозирање: Во зависност од тежината на симптомите, голтајте една или две капсули со вода, два пати на ден (наутро пред појадок и навечер пред вечера) 2-4 недели. Доколку е потребно, третманот може да се продолжи.

2 на залиха

Опис

Иновативна формулација која создава заштитна фолија која ја штити цревната слузница, ја регенерира цревната флора и на тој начин ги намалува симптомите на IBS.

Ја враќа функцијата на цревата кај пациенти кои страдаат од промени предизвикани од IBS
Ги ублажува симптомите, спречува хронична или повторлива дијареа, абдоминална напнатост, болка и надуеност
Формира заштитен биофилм на површината на мукозната мембрана
Може да го подобри составот на цревната флора
Има потврдена ефикасност, докажана во клинички испитувања
Нема познати несакани ефекти

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “GELSECTAN Capsules x 30”