GELENK 1200 Tablest x 30

780,00 ден

Земете 1 таблета дневно со оброк и доволно течност без џвакање.

Нема на залиха

Опис

Здравиот мускулно-скелетен систем е предуслов за квалитетен живот на која било возраст. Доволно физичка активност и здрава исхрана можат да придонесат за ова.

Затоа е важно да се обрне внимание на снабдувањето со хранливи материи засновано на потребите кои го поддржуваат формирањето на колаген и придонесуваат за одржување на коските и нормална функција на мускулите и ‘рскавицата.

Витаминот Ц придонесува за нормално формирање на колаген, а со тоа и за нормална функција на ‘рскавицата и коските.

Витамините К и Д придонесуваат за одржување на коските.

Витаминот Д го поддржува одржувањето на нормалната мускулна функција. Придонесува за нормално искористување на калциумот и за нормално ниво на калциум во крвта.

Витаминот Е и витаминот Ц помагаат во заштитата на клетките од оксидативен стрес.

Таблетите Doppelherz содржат комбинација на витамини кои конкретно го поддржуваат здравјето и благосостојбата на телото.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “GELENK 1200 Tablest x 30”