GAVEZ Gel 40 ml

175,00 ден

Нема на залиха

SKU: ESSNS-62 Категорија Ознака:

Опис

Гелот Gavebol Comfrey е препарат кој содржи 30% стандардизиран екстракт од корен од comfrey, чии основни состојки овозможуваат употреба на овој гел за исчашувања, исчашувања и разни видови повреди.

Растението comfrey има репутација на ефикасен антиинфламаторно средство, па гелот се користи и за модринки и по каснување од инсекти.

Ботаничарите постојано ја нагласуваат извонредната моќ на comfrey да го забрза заздравувањето, поради што гелот Gavebol Comfrey е широко користен после фрактури на коските.

Brand

Есенса

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “GAVEZ Gel 40 ml”