GARNIER Vitamin C Daily Moisturizing Care Cream 50 ml

310,00 ден

Употреба: Нанесете ја оваа кадифена, мека крема на чисто лице со кружни движења и рамномерно распоредете. Користете секојдневно.

1 на залиха

Опис

Кажете збогум на досадната кожа и здраво на кожата толку здрава што сјае. Добијте блескава кожа што ќе ја сакате, без шминка! Збогатен со супер цитрус и осветлувачки витамин Ц, открива нахранета и блескава кожа! Нашиот крем помага да се обноват фините линии и да се намали нивниот изглед, оставајќи ја кожата мазна и сјајна. Овој осветлен дневен крем ќе го зајакне сјајот на вашата кожа и ќе го започне вашиот ден да се чувствувате самоуверено и светло.

Нашата формула е збогатена со витамин Ц*, дерматолошки активен кој помага да се зајакне сјајот и да се подобри сјајот на вашата кожа. Како антиоксиданс, тој исто така помага да се заштити вашата кожа од штети како што е оштетувањето на сонцето. Super Citrus е природна обновлива состојка која е добро позната по своите осветлувачки својства. Нашиот дневен крем исто така е дерматолошки тестиран и е погоден за сите типови на кожа, дури и за чувствителна кожа.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “GARNIER Vitamin C Daily Moisturizing Care Cream 50 ml”