GARNIER Pure Active AHA+BHA Charcoal Serum 30 ml

390,00 ден

Употреба: Нанесете Garnier Pure Active AHA + BHA + серум против флеки од јаглен 30 ml два пати на ден, наутро и навечер, на претходно исчистено лице. Потоа, нежно измазнете го по целото лице или на целните точки.

1 на залиха

Опис

Garnier Pure Active AHA + BHA + Charcoal Anti-Blemish Serum 30ml видливо ги намалува мозолчињата, флеките, преостанатите траги и црвенило. Благодарение на формулата напојувана со 4% ниацинамид, AHA, BHA и јаглен, овој серум ја подобрува текстурата на кожата правејќи пат за помазен и порамномерен тен, без траги и несовршености. Покрај тоа, тој е особено одличен за мрсна кожа и кожа склона кон акни. Серумот има лесна текстура која лесно се нанесува и брзо се впива, не оставајќи црни остатоци. Овој вегански серум е дерматолошки тестиран и резултатите не оставаат сомнеж. Прво, по една употреба кожата е матирана и се чувствува помазна. Второ, за седум дена тонот на кожата изгледа порамномерен, а текстурата порафинирана. Трето, за четири недели ги ублажува мозолчињата, митесерите, порите, резидуалните траги и црвенилото за 35%. Конечно, погоден е за чувствителна кожа.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “GARNIER Pure Active AHA+BHA Charcoal Serum 30 ml”