GARNIER Pure Active 3 in 1 Gel 150 ml

350,00 ден

1 на залиха

Опис

Убавата, чиста кожа не мора секогаш да бара многу напор. Тоа е исто така побрзо и полесно со Garnier’s PureActive 3 во 1 маска за миење со глина. Комбинира прочистување со рафиниран пилинг и смирувачка маска и на тој начин обезбедува изедначен, мат и прекрасен тен.

Формулата со антибактериски цинк и освежувачки еукалиптус ја чисти кожата на лицето длабоко во порите и ефикасно го намалува прекумерното производство на себум.
Мртвите клетки и бактериите на кожата, кои можат да бидат одговорни за воспаление на кожата, нежно се отстрануваат и затнатите пори сигурно се деблокираат со функцијата за лупење со микро-фини честички од пемза.
Успешно се сузбиваат црните точки, а кремата за перење ја смирува и кожата и благодарение на чистата глина видно ја матира.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “GARNIER Pure Active 3 in 1 Gel 150 ml”