GARNIER Micellar Water Sensitive Skin 400 ml

310,00 ден

1 на залиха

Опис

Барате ефикасен, нежен и хидратантен начин на
отстранување на шминка и чистење на кожата во еден лесен чекор? Гарние
Мицеларните води за чистење нежно отстрануваат до 100% од шминката,
нечистотија, заштитен фактор и загадување од кожата. Кожата останува ослободена од
нечистотии, откривајќи ја кожата толку здрава што сјае. Нежните
формулите за чистење се лизгаат по кожата и ефикасно ја отстрануваат шминката
без потреба од триење или напрегање на нежната чувствителна кожа.
Мицеларните води Гарние се погодни за сите чувствителни типови на кожа
и се единствените мицеларни води препознаени од Британската кожа
Фондацијата и Алергија ОК. Користете со Garnier Micellar Eco за повеќекратна употреба
Влошки за ефикасен систем за чистење без дневна памучна вата
отпадоци од влошки. Барате ефективно, нежно и хидратантно
средство за чистење? Мицеларната вода за чистење Garnier нежно отстранува до
100% шминка и интензивно ја чисти кожата од нечистотија, маснотии, заштитен фактор,
загадување и мртви клетки на кожата – се во еден чекор! Кожата е оставена
смирено и без нечистотии, откривајќи ја кожата со здрав изглед.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “GARNIER Micellar Water Sensitive Skin 400 ml”