GARNIER Micellar Water Sensitive Skin 125 ml

100,00 ден

Нема на залиха

Опис

Мицеларната вода за чистење Garnier е средство за отстранување шминка и
средство за чистење кое ја отстранува шминката и другите нечистотии од вашата кожа
лесно. Збогатен е со молекули за чистење наречени мицели
кои привлекуваат нечистотии, кревајќи ги од вашите пори – само
како магнет. Не е потребно триење. Како да се користи – Истурете малку
мицеларна вода на памучна подлога, лесно притиснете на кожата за a
неколку секунди, нежно повлечете настрана. Доказ е на памукот. Гарние
Мицеларната вода за чистење е совршена за секојдневна шминка. Ако
Тешката и водоотпорна шминка е повеќе ваш стил, пробајте го Garnier
Мицеларно масло за чистење вода.

Brand

Гарние

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “GARNIER Micellar Water Sensitive Skin 125 ml”