GARNIER Micellar Hyaluronic Aloe Water 400 ml

270,00 ден

Нема на залиха

Опис

Оваа сè-во-1 обновлива мицеларна вода за чистење е средство за чистење лице и отстранувач на шминка што е изненадувачки моќно, но сепак нежно за кожата. Мицеларната вода за чистење на Garnier со хијалуронска киселина и алое чисти, ја отстранува шминката и кожата изгледа обновено. Како магнет, мицелите ја фаќаат и ја отстрануваат нечистотијата, маснотијата и шминката без грубо триење, оставајќи ја кожата совршено чиста без премногу сушење. Нежно за кожата и може да се користи за отстранување на шминка од лице и шминка за очи. Нежното средство за чистење е формулирано без алкохол, масла, мирис и без парабени, сулфати и состојки од животинско потекло. За сите типови на кожа, дури и чувствителна.

Brand

Гарние

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “GARNIER Micellar Hyaluronic Aloe Water 400 ml”