GARNIER Hyaluronic Rose Gel – Cream 50 ml

280,00 ден

2 на залиха

Опис

Специјалистите на „Garnier“ ви нудат гел крем кој обезбедува долготрајна хидратација на кожата – до 48 часа*. Му дава еластичност и здрав сјај, а исто така го смирува и му дава удобност. Текстурата е лесна како гел и нежна како крема. Брзо се апсорбира и не остава мрсна фолија. Кремот е погоден за секојдневна нега за секаков тип на кожа, вклучително и чувствителна.

Формулата е збогатена со хијалуронска киселина од природно потекло, која ја заглавува влагата во кожата, има измазнување, тонирање и подмладување. Ја прави кожата мека, мазна и еластична. Се додава розова вода која има подмладувачки, регенерирачки, антибактериски својства. Интензивно ја хидрира и смирува кожата.

Brand

Гарние

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “GARNIER Hyaluronic Rose Gel – Cream 50 ml”