GARNIER BB Cream Hyaluronic Aloe All-In-1 (Light) 50 ml

410,00 ден

Употреба: Нанесете го BB кремот на чиста кожа како обичен хидратантен крем.

3 на залиха

Опис

ББ кремот од „Гарние“ се прилагодува на природната боја на кожата и и дава да дише. Веднаш го изедначува тенот, ги намалува знаците на замор и и дава на кожата блескав изглед. Формулата обезбедува интензивна и долготрајна хидратација – до 24 часа*. Заштитниот фактор SPF 15 го штити од штетното влијание на УВ зраците, кои предизвикуваат предвремено стареење и пигментни дамки. Лесната текстура лесно се нанесува и овозможува нежно покривање, без ефект на „маска“.
Формулата е збогатена со минерални пигменти кои ги прикриваат несовршеностите и го изедначуваат тонот на кожата. Додадена е хијалуронска киселина која има навлажнувачки, измазнувачки, тонизирачки и подмладувачки својства. Го враќа волуменот и сјајот на кожата преку интензивна хидратација. Содржи сок од алое вера, кој има антиинфламаторни и хранливи својства. Ја освежува и хидрира кожата, правејќи ја мека и еластична.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “GARNIER BB Cream Hyaluronic Aloe All-In-1 (Light) 50 ml”