FLEXOFYTOL Capsules x 60

1,250,00 ден

3 на залиха

Опис

Flexofytol содржи сув екстракт од коренот на Curcuma longa, кој има антиинфламаторно дејство, помагајќи да се намали болката во мускулите и зглобовите.

Коренот Curcuma Longa содржи комплекс од супстанции наречени куркуминоиди. Куркуминот е моќен антиоксиданс кој помага во одржување

флексибилност на зглобовите, мускулите и тетивите.

Нормално, за да се постигнат оптимални резултати, би било неопходно да се консумираат многу големи количини на куркума, бидејќи куркуминот многу слабо се апсорбира.

од страна на телото.

Сувиот екстракт од коренот Curcuma longa, присутен исклучиво во Flexofytol, се добива преку процес на подготовка што го прави куркуминот подобар.

се апсорбира од куркума во прав.

За болки во зглобовите и мускулите.

Brand

Тилман

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “FLEXOFYTOL Capsules x 60”