FEMIBION 2 Tablets x 28 + Capsules x28

1,270,00 ден

Земете 1 таблета и 1 капсула дневно со доволно ладна течност во еден од оброците.

7 на залиха

Опис

Femibion ​​2 Pregnancy е специјално развиен за поддршка на посебните потреби од 13-та недела од бременоста па наваму, како дополнување на здравата исхрана.

• содржи есенцијална омега-3 масна киселина DHA
• со 400 mg фолна киселина и витамини од групата Б
• со витамини Ц, Д3 и Е и јод
• од 13-та недела од бременоста

Femibion® 2 бременост – додаток на храна со фолна киселина (фолна киселина и Metafolin®), лутеин, DHA, магнезиум, јод и други витамини и минерали. Специјално развиен за поддршка на променливите нутритивни потреби од 13-та недела од бременоста како додаток на здрава исхрана.

Во 13-та недела, телото на вашето бебе е веќе целосно развиено и развојот сега презема огромни чекори. Органите на вашето бебе се на своето место и започнува фазата на брз раст.

Femibion® 2 обезбедува соодветно снабдување со фолати и DHA. Фолната киселина и Metafolin® се двата добавувачи на фолати во Femibion®. Метафолин® е специјално развиена форма на фолна киселина која е директно достапна за телото и не треба да се конвертира.

Brand

Мерк

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “FEMIBION 2 Tablets x 28 + Capsules x28”