FEMIBION 1 Tablets x 28

810,00 ден

Земете 1 таблета на ден со еден оброк со доволно ладна течност.

2 на залиха

Опис

Femibion ​​1 Рана бременост е прилагодена на посебните нутритивни потреби од почетокот на бременоста до крајот на првиот триместар од бременоста. *

Направете го вашето бебе на добар почеток со тоа што ќе јаде свесно. Femibion® 1 е специјално прилагоден на вашите потреби од почетокот на бременоста до крајот на првиот триместар. Со 800 µg фолати за ефективно зголемување на нивоата на фолати во првите недели од бременоста. *

Покрај 800 µg засилувач на фолати (фолна киселина и Metafolin®), Femibion® 1 содржи витамин Д и други важни хранливи материи: 9 витамини (витамини Б, витамин Ц и Е), јод, селен, холин и железо.

• Формулиран со фолна киселина, Metafolin® и 9 витамини
• Микронутриенти особено за жени во рана бременост

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “FEMIBION 1 Tablets x 28”