EXPULMO Prospera Syrup 150 ml

290,00 ден

Нема на залиха

SKU: ESSNS-61 Категорија Ознака:

Опис

Сирупот „Експулмо проспера“ содржи екстракт од бршлен, растение кое поради својот состав и големиот број активни материи што ги содржи, се покажало како многу ефикасно кај сите видови кашлица. Екстрактот од бршлен помага за разредување на вискозниот бронхијален секрет и го поттикнува неговото искашлување во случај на продуктивна кашлица, а исто така има корисен ефект врз опуштањето на мазните мускули на респираторниот тракт и смирувањето на сува, иритирачка кашлица.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “EXPULMO Prospera Syrup 150 ml”