EUCERIN Oil Control SPF-50+ Body SUN Gel-Cream 200 ml 83555

1,400,00 ден

Нанесете обилно пред изложување на сонце и повторно нанесувајте често – особено после пливање, потење или крпање – за да ја одржите оригиналната заштита
Намалувањето на количината значително ќе го намали нивото на заштита
Не останувајте премногу долго на сонце, дури и додека користите производ за заштита од сонце
Прекумерното изложување на сонце е сериозна закана за здравјето
Чувајте ги бебињата и малите деца подалеку од директна сончева светлина
Избегнувајте контакт со очи
Оставете го производот целосно да се впие и избегнувајте директен контакт со текстил и тврди површини за да спречите дамки

Нема на залиха

Опис

УВ светлината е главната причина за оштетување на кожата предизвикана од сонцето, но високо-енергетската видлива светлина (HEVIS) исто така може да предизвика слободни радикали кои предизвикуваат дополнителен стрес на кожата.
Eucerin Sun Gel-Cream Dry Touch Sensitive Protect SPF 50+ е ултра лесен, немрсен крем за сончање за телото. Клинички и дерматолошки е докажано дека е погоден за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна, мрсна кожа и кожа склона кон акни.

Кремот за сончање со гел нуди многу висока UV заштита: UVA и UVB филтрите ги исполнуваат високите стандарди дефинирани од Cosmetics Europe и нивоата на заштита од UVA се повисоки од минималната препорака на ЕУ. Напредната спектрална технологија на Eucerin ги комбинира овие широкопојасни и фотостабилни UVA/UVB филтри со Licochalcone A за да ги неутрализира слободните радикали предизвикани од UV и HEVIS светлината. Формулата содржи и глициретинска киселина, која го поддржува сопствениот механизам за поправка на ДНК на кожата и технологија за контрола на маснотии со матизирачки пигменти кои оставаат веднаш сува завршница на допир на кожата.

Eucerin Sun Gel-Cream Dry Touch Sensitive Protect SPF 50+ брзо се апсорбира и не остава никакви остатоци на кожата. Тој е екстра отпорен на вода, отпорен на пот и „против песок“ (помалку е веројатно дека песокот ќе се залепи на вашата кожа).

Brand

Еуцерин

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “EUCERIN Oil Control SPF-50+ Body SUN Gel-Cream 200 ml 83555”