EUCERIN Dermopure Regenerative Cream 40 ml 87925

1,050,00 ден

Како да се користи

Користете еднаш дневно. По можност навечер.
Нанесете мала количина (околу грашок) на темелно исчистено лице
Нежно масирајте во кожата
Следете го со соодветен производ за нега како што е Eucerin DERMOPURE Mattifying Fluid
Избегнувајте контакт со очите

Совет: Прво пробајте на мала површина на кожата. Може да се појави мало пецкање, но доколку вашата кожа покаже видлива реакција, консултирајте се со вашиот дерматолог или фармацевт.

Овој производ содржи алфа хидрокси киселини кои може да ја зголемат чувствителноста на вашата кожа на сонце и можноста за изгореници. Како резултат на тоа, ви препорачуваме да ја ограничите изложеноста на сонце додека го користите овој производ и една недела потоа. Во тој период и потоа, задолжително нанесувајте заштита од сонце наутро. Пробајте го Eucerin Sun Gel-Creme Oil Control SPF30 или 50+.

1 на залиха

Опис

Киселински пилинг за кожа склона кон акни

Иновативниот третман за обновување на кожата Eucerin DERMOPURE е специјално формулиран за намалување на појавата на мозолчиња, папули и пустули, како и за избледување на трагите од акни.

Погоден е за сите благи до умерени форми на акни и има троен ефект:

10% хидрокси комплексот содржи многу ефикасна комбинација на средства за пилинг – гликолна киселина, салицилна киселина и полихидрокси киселина – кои помагаат за обновување на површината на кожата, отпушување на порите, намалување на бактериите, отстранување на мртвите клетки на кожата и спречување на појава на нови флеки.

Формулата содржи и ликохалкон А за кој е докажано дека го намалува воспалението и помага во смирување на иритацијата.

Третманот за обновување на кожата Eucerin DERMOPURE почнува видливо да ја подобрува кожата по само една недела, откривајќи почиста и помазна кожа со текот на времето.

Може да се користи за време на бременост, но не треба да се користи од кожа која е подложена на медицински третман на акни.

Brand

Еуцерин

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “EUCERIN Dermopure Regenerative Cream 40 ml 87925”