EUCERIN Dermopure Fluid Protect SPF-30 50 ml 66868

1,110,00 ден

Како да се користи

Слика на жена која нанесува заштитна течност DermoPurifyer на своето лице

Нанесете наутро или онолку често колку што е потребно.

Нанесете една полна пумпа на темелно исчистена кожа.
Нанесете на целото лице. Избегнувајте го пределот околу очите.
Погоден за употреба под маска за лице.
За зголемена ефикасност, користете го во комбинација со серумот со троен ефект на DermoPurifyer.

1 на залиха

Опис

Кожата склона кон флеки е реалност на животот за огромен пресек на општеството. Погодува до 95% од адолесцентите и 40% од возрасните1. Многу луѓе доживуваат постинфламаторна хиперпигментација или накратко PIH, долго откако ќе исчезнат акутните флеки. По справувањето со флеките, тие сè уште се заглавени во борбата со нивните пост-дамки, кои можат да траат неколку години, па дури и една деценија2. Оние траги по флеки што останаа по заздравувањето на флеките може да бидат уште поотежнувачки и емоционално повознемирувачки од самата почетна дамка.

Околу 1 од 2 луѓе доживуваат траги по флеки. Мажите и жените се подеднакво подложни, и сите типови на кожа можат да ги добијат, иако е позастапена кај потемните тонови на кожа3. Дознајте повеќе за лузни од акни.

Eucerin DermoPurifyer Protective Fluid SPF 30 ви овозможува да спречите флеки и конечно да ги победите белезите по флеки со 3 клучни фактори:

Спречува постинфламаторна хиперпигментација: филтрите со SPF 30 UVA/B штитат од потемнување на трагите по флеки предизвикано од сонцето и го спречуваат нивното појавување.
Против флеки: Антибактерискиот Деканедиол помага да се спречат флеките, а ликохалконот А ги смирува иритациите.
Против сјај: Технологијата за регулирање на себум обезбедува долготрајна, сува, мат завршница.

Заштитниот флуид SPF 30 има зголемена ефикасност кога се користи заедно со серумот со трикратен ефект Eucerin DermoPurifyer.

Всушност, испитаниците во нашите студии известуваат дека производите не само што им го подобриле животот и им пружале олеснување, туку имаат и најголема ефикасност против трагите по флеки од сите производи што некогаш ги пробале. „Комбинацијата ги надминува ознаките по дамки“, велат 95% од корисниците4.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “EUCERIN Dermopure Fluid Protect SPF-30 50 ml 66868”