EUCERIN Dermopure Adjunctive Soothing Cream 50 ml 88969

1,060,00 ден

Како да се користи

Користете го секој ден наутро и/или навечер – толку често колку што е потребно
Нанесете количина со големина на наут на темелно исчистено лице (пробајте го гелот за чистење Eucerin DERMOPURE)
Масирајте нежно
Избегнувајте контакт со очите
Следете го со соодветен производ за заштита од сонце, како што е Eucerin Sun Gel-Creme Oil Control Dry Touch SPF30 или 50+. Ова е важно за спречување на проблеми со пигментацијата на кожата склона кон флеки
Eucerin DERMOPURE Adjunctive Sothing Cream е одлична основа за шминка

1 на залиха

Опис

Хидратантна крема за кожа склона кон акни

Eucerin DERMOPURE Adjunctive Soothing Cream е навлажнувачки крем за кожа склона кон акни специјално формулиран за луѓе кои се подложени на медицински третмани за акни.

Еден од несаканите ефекти на лековите за акни е тоа што често предизвикува сериозна сувост на кожата. Овој интензивно навлажнувачки, немрсен крем ги смирува овие симптоми. Керамидите ја поддржуваат заштитната бариера на кожата и ја намалуваат загубата на влага, SymSitive* помага да се смири иритацијата како што е пецкањето и горењето директно на изворот, а Ликохалконот А помага да се намали црвенилото. Формулата помага да се стави под контрола на бараната кожа склона кон флеки и акни и се чувствува мазна и еластична по првата апликација.

Eucerin DERMOPURE Дополнителен смирувачки крем е погоден за употреба за време на бременост.

Brand

Еуцерин

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “EUCERIN Dermopure Adjunctive Soothing Cream 50 ml 88969”