ESPUMISAN Capsules 40 mg x 50

390,00 ден

Дозирање

Возрасни, адолесценти и деца над 6 години земаат 2 капсули 3-4 пати на ден. Други дозирани форми се достапни за помали деца и доенчиња. Времетраењето на третманот зависи од текот на поплаките. Не земајте го лекот повеќе од 2 недели без консултација со вашиот лекар.

3 на залиха

Опис

Меките капсули Espumisan делуваат како антипена во дигестивниот тракт. Espumisan се користи за лекување на симптоми на гастроинтестинални проблеми предизвикани од гасови, како што се студ (метеоризам) и чувство на ситост. Меките капсули Espumisan се за возрасни, адолесценти и деца од 6 години.

Brand

Берлин-Хемија

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ESPUMISAN Capsules 40 mg x 50”