EMBRYOLISSE Lait-Creme Fluide 500 ml

1,410,00 ден

Нанесете на целото тело по бања или туш за да се запечати влагата.
Производот може повторно да се нанесува по потреба во текот на денот.
За сите типови на кожа и може да се користи на лице и тело

2 на залиха

Опис

24-часовна чудотворна крема за раце и тело создадена од дерматолози во Франција.

Оваа полесна верзија на познатиот Lait-Crème Concentré ги содржи истите природни, хранливи и хидратантни активни состојки во кадифено мазен лосион кој ја надополнува влажноста што и е потребна на вашата кожа оставајќи ја мека и еластична.

Тоа е одличен мулти-задачи; Навлажнувач за тело, отстранувач на шминка на лице, смирувачко после сонце, нега после бричење, нега на бебиња. Идеален за сите типови кожа и клима.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “EMBRYOLISSE Lait-Creme Fluide 500 ml”