Efekta Vitamin C 1000 mg Effervescents x 20

175,00 ден

Нема на залиха

Опис

Шумливите таблети Efekta Vitamin C 1000mg се додаток во исхраната базиран на витамин Ц кој се препорачува за употреба во состојби на физичка и ментална исцрпеност, како и во случаи на намалена отпорност на телото. Витаминот Ц овозможува формирање и одржување на колаген, кој е структурна компонента на кожата, лигаментите и коските. Придонесува за зараснување на раните, зачувувајќи ги нормалните функции на капиларите, непцата и забите. Придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес и за нормална функција на имунолошкиот систем.

Витамин Ц во оптимална доза
Само една шумлива таблета на ден
Збогатен со природен вкус на портокал
Без шеќер

Brand

Есенса

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Efekta Vitamin C 1000 mg Effervescents x 20”