Efekta Multivitamin Effervescents x 20

120,00 ден

1 на залиха

Опис

Шумливите таблети Efekta Multivitamin + minerals се витаминско-минерален додаток на храна кој содржи комбинација од 100% од препорачаната дневна доза од 10 витамини, како и 3 минерали кои преку синергетско дејство ја обезбедуваат потребната енергија за секој ден.

Активните состојки на мултивитаминскиот комплекс Ефекта придонесуваат за правилно функционирање на имунолошкиот и нервниот систем, го намалуваат заморот и исцрпеноста и ги штитат клетките од оксидативен стрес.

Оптимална доза на витамини
Само една шумлива таблета на ден
Природни ароми на портокал и мандарина
Без шеќер

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Efekta Multivitamin Effervescents x 20”