Efekta Multiforte Effervescents x 20

175,00 ден

Нема на залиха

Опис

Шумливите таблети Efekta Multiforte се витаминско-минерален додаток на храна кој содржи комбинација од 10 витамини, 13 минерали и инулин.

Шумливите таблети Efekta Multiforte се идеален вид замена на витамини и минерали кои не се земаат во доволни количини со храна во текот на денот.

Инулинот во шумливите таблети Efekta Multiforte ја промовира апсорпцијата на минералите и нивната биорасположивост. Оралниот внес на инулин постигнува други поволни здравствени ефекти бидејќи придонесува за развој на корисни бактерии во цревата.

Оптимална доза на витамини за енергија и виталност
Само една шумлива таблета на ден
Природни ароми на тропско овошје
Без шеќер

Brand

Есенса

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Efekta Multiforte Effervescents x 20”