Efekta Magnezium + B6 Effervescents x 20

120,00 ден

Нема на залиха

Опис

Ефектот магнезиум + Б6 придонесува за: нормална мускулна функција, нормално функционирање на нервниот систем и нормална психолошка функција, нормална функција на имунолошкиот систем, намалување на замор и исцрпеност, одржување на нормален енергетски метаболизам, нормално формирање на црвени крвни зрнца и регулирање на хормонална активност.

Состав:

Магнезиум 300 mg и витамин Б6 1,4 mg

Употреба:

Возрасни и деца над 12 години: Растворете една таблета дневно во чаша вода (200 ml) и пијте.

Brand

Есенса

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Efekta Magnezium + B6 Effervescents x 20”