Efekta Calcium 400 mg + D3 Effervescents x 20

175,00 ден

4 на залиха

Опис

Шумливите таблети Efekta Calcium + D3 се витаминско-минерален додаток на храна кој благотворно делува на коскено-мускулниот систем благодарение на присуството на оптимални дози на калциум и витамин Д3. Тие придонесуваат за одржување на правилната функција на мускулите, коските и забите, како и за одржување на нормално ниво на калциум во крвта.

Оптималната доза на витамин Д
Само една шумлива таблета на ден
Природна арома на лимон и лимета
Без шеќер

Brand

Есенса

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Efekta Calcium 400 mg + D3 Effervescents x 20”