DUPHALAC Oral Solution 200 ml

190,00 ден

Нема на залиха

SKU: VTRS-4 Категорија

Опис

Оралниот раствор Дуфалак содржи лаксатив наречен лактулоза. Duphalac може да содржи мали количини на млечни шеќери (на пример, лактоза), галактоза, епилактоза или фруктоза.

Акција

Како пребиотска супстанција, лактулозата го интензивира растот на Bifidobacterium и Lactobacillus, додека Clostridium и Escherichia coli може да се потиснат, што доведува до ублажување на запек (ретко празнење на дебелото црево, тврда и сува столица).

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “DUPHALAC Oral Solution 200 ml”