DEFENDYL Forte Junior Syrup 100 ml

600,00 ден

• Yпотреба: Defendyl P4H Forte Junior е наменет за деца од 3 годишна возраст за краткотрајна употреба во случај на зголемени потреби, од 5 до 10 дена.

Децата со тежина помала од 25 kg треба да земаат 5 ml течност два пати на ден или 10 ml еднаш дневно.

Децата со тежина поголема од 25 kg треба да земаат 10 ml течност двапати дневно или 20 ml еднаш дневно.

2 на залиха

SKU: MEDS-18 Категорија

Опис

Defendyl сега е достапен и во форма на Forte Junior и е погоден и наменет за вашите најмлади добавувачи. Форте форма за брза самопомош, особено кога е најитно.
На иновативен начин, овој сируп помага за зголемување на отпорноста на телото (поради присуството на цинк и витамин ц) и на тој начин помага во побрзо и поефикасно самопомош при некои здравствени компликации.
Дефендил содржи
– Бета-(1,3/1,6)-Д-глукан
– витамин Ц
– цинк
Витаминот Ц е исклучително важен при различни инфекции, бидејќи тогаш на нашето тело му е потребен многу повеќе од вообичаено. Со внесување на витамин Ц во организмот дополнително помагаме во зајакнување на отпорноста на организмот.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “DEFENDYL Forte Junior Syrup 100 ml”