DEFENDYL D3 Junior Chewable Tablets x 30

665,00 ден

• Yпотреба: Деца до 25 кг телесна тежина: 1 таблета на ден.

Деца со тежина поголема од 25 kg: 2 таблети на ден.

Таблетите земајте ги помеѓу оброците со бавно џвакање или растворете ги во устата. Потоа, можете да ги земате на подолг период.

2 на залиха

SKU: MEDS-19 Категорија

Опис

Таблетите за џвакање Defendyl Imunoglukan P4H D3 се погодни за деца на возраст од 3 години, а возрасните исто така можат да ги користат ако имаат проблеми со голтање на груби таблети или капсули. Таблетите за џвакање Defendyl Imunoglukan P4H D3 за деца содржат IMG изолат од букови остриги, високо прочистен комплекс од природни биолошки активни полисахариди. Цинкот и витаминот Д играат улога во функционирањето на имунолошкиот систем. Витаминот Д е неопходен за просечниот раст и развој на коските кај децата. Таблетите за џвакање се погодни за долготрајна употреба.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “DEFENDYL D3 Junior Chewable Tablets x 30”