CURCUMA Capsules x 30

430,00 ден

Земете 1 капсула дневно со доволно течност без џвакање.

1 на залиха

Опис

Додатоците во исхраната не се замена за урамнотежена и разновидна исхрана и здрав начин на живот. Doppelherz Curcuma 750 Висококвалитетен, природен куркума во прав Со пиперин од црн пипер Витаминот Д ја поддржува нормалната функција на имунолошкиот систем Doppelherz Curcuma 750 содржи висококвалитетен, природен прав од корен од куркума со 35 mg куркумин во комбинација со пиперин и 1000 IU витамин Д3 . Погоден за вегетаријанци. Куркумата е ценета во Азија илјадници години.
Во меѓувреме, куркумата е исто така добро позната во Европа одамна. Мелениот подлога на растението се користи како зачин. Овој rootstock е впечатливо обоен. Индискиот златен печат (латинско име: Curcuma Longa L.) содржи, меѓу другото, секундарната растителна супстанција куркумин. Со капсулите Doppelherz Curcuma 750, особено внимание се посветува на користење првенствено растителни состојки.
Капсулите содржат 750 mg висококвалитетен прав од корен од куркума (од Curcuma Longa L.) со природна содржина на куркумин од 35 mg во комбинација со 2 mg пиперин и 1000 т.е. витамин Д3. Пиперинот се извлекува од црн пипер. Пиперинот може да му помогне на телото да го апсорбира куркуминот. Витаминот Д – сеопфатен за вашето здравје – придонесува за нормално одржување на коските и нормална мускулна функција. Дополнително, придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем и има улога во клеточната делба. Една капсула содржи 25 μg витамин Д3. Ова одговара на 1000 Iu (меѓународни единици) витамин Д3. Нашите тела можат сами да произведуваат витамин Д преку редовно изложување на кожата на сончева светлина. Сепак, ова самопроизводство често не е доволно во нашите географски широчини, во зависност од условите за живеење. Ако има мало или никакво самопроизводство на витамин Д, затоа е потребен зголемен внес на витамин Д од храната.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CURCUMA Capsules x 30”