CURARTI Gel 100 ml

395,00 ден

Дозирање и начин на употреба: Нанесете го производот на чиста кожа на болните места со нежна масажа до целосна апсорпција, онолку често колку што
потребни. Не плакнете. Не нанесувајте на отворени рани. Измијте ги рацете по употреба.

2 на залиха

Опис

Curarti® Cremigel комбинира куркума со други растителни екстракти (Арника, ѓаволска канџа, рузмарин, мелалеука) и хидролизиран колаген, хондроитин и глукозамин и е идеален локален лек за болки во зглобовите. Cremigel е идеален за лекување на симптомите на остеоартритис и помага во намалување на болките и воспалението во зглобовите.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CURARTI Gel 100 ml”