CURARTI Complex Powder 200 g

1,515,00 ден

Дозирање и начин на употреба: Како да го користите

Земете 14 g на ден растворени во чаша вода или овошен сок, се препорачува прво да се стави производот, а потоа да се додаде течноста, по можност не ладна и да се промешува. Групи на население изложени на ризик: консултирајте се со вашиот лекар.

Не треба да го консумираат бремени жени или доилки, деца или адолесценти.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца.

Да се ​​чува на ладно и суво место.

1 на залиха

Опис

Содржи куркумин кој помага во одржување на зглобовите и коските.

Содржи витамин Ц, кој помага во нормалното формирање на колаген, за нормална функција на ‘рскавицата, коските и кожата.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CURARTI Complex Powder 200 g”