CONTRACTUBEX Gel 20 g

670,00 ден

Како да се користи CONTRACTUBEX
Дозирање и начин на употреба:
Доколку нема конкретни упатства од лекар КОНТРАКТУБЕКС се нанесува со лесна масажа на кожата или лузната до целосно пробивање на гелот неколку пати на ден (2-3 пати). Во случај на стари и тврди лузни по четкањето со гел се прави прелив и се остава да реагира преку ноќ.

Времетраење на употреба:
Во зависност од големината на лузната, третманот се спроведува неколку недели или месеци (просечно старост до 6 месеци со постојани знаци и до 1 година).

2 на залиха

SKU: MERZ-1 Категорија Ознака:

Опис

CONTRACTUBEX е дерматолошки средство за локална употреба во третман на лузни.
CONTRACTUBEX се користи за лекување на груби сврахразраснали, црвени, отечени, ограничувачки движења и козметички лузни по операции, ампутации, изгореници и повреди.
КОНТРАКТУБЕКС има ефект на омекнување и измазнување на стврднатото, сврахразраснала, болно и козметички оштетено ткиво на кожата. Хепаринот ја олеснува хидратацијата (водносварзваштија капацитет) на стврднатото ткиво, а со тоа предизвикува оток и наградни знаци.
Сплитери на Ekstraktum и алантоин го засилуваат овој ефект на омекнување.
Основата за гел растворлива во вода помага во длабока пенетрација на активните состојки во кожата и на тој начин обезбедува ефикасен локален третман.

Brand

Мерц

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CONTRACTUBEX Gel 20 g”