CO-LACTASE Infant Drops 10 ml

390,00 ден

Начин на употреба:
2-4 капки се додаваат во мајчиното млеко и во формулата за доенчиња при секое доење.

3 на залиха

Опис

Co-Lactase е додаток во исхраната, ензимски производ кој се додава капка по капка во формулата или мајчиното млеко за да се намали содржината на лактоза при секое хранење на бебето и да се помогне во апсорпцијата на млекото. Поради нецелосно развиениот дигестивен систем, бебињата може да имаат проблеми со разградување на лактозата и тоа може да доведе до непријатност (колика). Разградувањето на лактозата во млекото го олеснува варењето. Ензим лактаза за подобро разградување на лактозата во млекото, додадена во мајчиното млеко или формулата. Погоден е од денот на раѓање. Капките Co-Lactase за бебиња со колики не содржат шеќер и се без состојки од животинско потекло.

Brand

Ко-Лактазе

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CO-LACTASE Infant Drops 10 ml”