CHLORHEXIL Long Use Oral Solution 0.12% 250 ml

470,00 ден

Употреба: Користете 10 ml нерастворлив хлорхексил 0,12% за 30 – 60 секунди, 2 пати на ден.
Доколку е неопходно да се користи повеќе од 10 до 15 дена, побарајте совет од вашиот стоматолог.
Максимален период на употреба: до 2 месеци.

3 на залиха

SKU: INTRMD-5 Категорија Ознака:

Опис

Chlorhexil Long Use Mouthwash 0,12% 250ml

Хлорхексил 0,12% Миење на устата (Хлорхексидин 0,12%), дизајниран да ги контролира и неутрализира микроорганизмите во орофарингеалната празнина.
Вклучува специјален агенс, кој спречува дамки на забите и промена на бојата поради хлорхексидин, за време на терапијата.

Индикации:

По чистење на забите кога се забележуваат олабавени или крвави непца
Ја контролира и спречува појавата на бактериски наслаги
Без алкохол.

Brand

Интермед

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CHLORHEXIL Long Use Oral Solution 0.12% 250 ml”