CEREBRONAL Capsules x 45

1,450,00 ден

6 на залиха

Опис

CEREBRONAL® со заштитениот комплекс NTBX3® се базира на најновите наоди од невронаучниците за функционирањето на ноотропните состојки кои влијаат на функцијата на мозокот.
Обезбедува дополнителна поддршка за одржување на нормалното функционирање на мозокот и мозочното ткиво и го содржи суштинскиот состав за здрав мозок и нервен систем.

CEREBRONAL NTBX3® содржи:
– нуклеотиди: нискомолекуларни соединенија кои се наоѓаат во клетките на мозокот и телото
– состојки кои помагаат во синтезата и метаболизмот на нервните импулси
– моќна мешавина од 29 растителни екстракти и состојки кои ги штитат мозочните клетки од оксидативен стрес
– Б-витамински комплекс, омега-3, ацетил Л-карнитин, астаксантин и витамин Д

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CEREBRONAL Capsules x 45”