CERAVE SA Smoothing Cream 177 ml MB190800

860,00 ден

За употреба само на телото.
Аплицирајте обилно, и онолку често колку што е потребно.
Препорачуваме да се нанесува веднаш по туширањето, за да се надополни површината на кожата и нежно да се ексфолира.

4 на залиха

Опис

Развиен со дерматолози, CeraVe SA измазнувачкиот крем е богат хидратантен крем без мириси за нежно пилинг на телото.

Погоден за сува, груба и нерамна кожа. Збогатен со 3 есенцијални керамиди, салицилна киселина и 10% уреа, овој крем кој брзо се впива нежно ексфолира и дава помазна, помека кожа и помага во заштитата на природната бариера на кожата. Користејќи ја патентираната технологија MVE на CeraVe, оваа крема спакувана со состојки ја задржува влагата и дава континуирана хидратација 24 часа. Погоден е и за кератоза пиларис и кожа склона кон псоријаза.

Погоден за груба и нерамна кожа на телото. Погодна е и за кожа склона кон кератоза пилијарис.
Нежно ја ублажува грубата и нерамна текстура на кожата.
Ѕвезди состојки: уреа, салицилна киселина, LHA и хијалуронска киселина.
Без физички пилинг.
Без мирис, не иритирачки, некомедоген.
Со 3 есенцијални керамиди за заштита на природната бариера на кожата.
Препорачана употреба во комбинација со CeraVe SA за чистење за измазнување.

Brand

Цераве

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CERAVE SA Smoothing Cream 177 ml MB190800”