CERAVE SA Smoothing Cleanser 236 ml MB191200

890,00 ден

Намачкајте ја кожата со млака вода
Масирајте го средството за чистење на кожата со нежни кружни движења
Исплакнете

3 на залиха

Опис

Нежното средство за чистење салицилна киселина може да помогне во ексфолијација и измазнување на вашата кожа, а истовремено ефикасно ги отстранува маснотијата и нечистотијата, ги брише мртвите клетки и ја омекнува грубата кожа – без да ја остави кожата да се чувствува сува. Чистење со CeraVe Renewing SA Cleanser, средство за чистење салицилна киселина засилено со состојки кои ги враќаат бариерите, како што се керамидите, може да помогне да се задржи влагата додека ги задржува надразнувачите.

CeraVe Renewing SA Cleanser обезбедува нежна, неиритирачка ексфолијација без груби микромонисти кои можат да ја изгребат вашата кожа. Погоден за употреба на вашето лице и тело, како и за кожа склона кон акни, нашето средство за чистење салицилна киселина не само што ја ексфолира кожата, туку со три есенцијални керамиди, хијалуронска киселина и ниацинамид, помага и за омекнување и измазнување на кожата без да ја наруши нејзината заштитна бариера. . Оваа формула е исто така некомедогена, без мирис и збогатена со антиоксиданс витамин Д.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CERAVE SA Smoothing Cleanser 236 ml MB191200”