CERAVE SA Renewing Foot Cream 88 ml MB095600

640,00 ден

Нанесете слободно толку често колку што е потребно.
Избегнувајте го пределот околу очите. Ако дојде до контакт, исплакнете темелно со вода.

5 на залиха

Опис

CeraVe SA Крем за измазнување на кожата за тело. Овој крем помага да се ублажи грубата и нерамна текстура на кожата, оставајќи ја кожата помазна за само 3 дена*. Салицилна киселина и уреа во формулата нежно ја ексфолираат кожата, без да ја загрозат природната бариера на кожата. Развиен со дерматолози, овој брзо-апсорбирачки, немрсен крем помага да се заштити природната бариера на кожата со три есенцијални керамиди. Патентираната технологија MVE ја задржува влагата и дава хидратација до 24 часа.

Погоден за груба и нерамна кожа. Погодна е и за кожа склона кон кератоза пилијарис.
Нежно ја ублажува грубата и нерамна текстура на кожата.
Ѕвездени состојки: УРЕА, Салицилна киселина, LHA и хијалуронска киселина.
Без физички пилинг.
Без мирис, не иритирачки, некомедоген.
Со 3 есенцијални керамиди за заштита на природната бариера на кожата.
Препорачана употреба во комбинација со CeraVe SA за чистење за измазнување.

Brand

Цераве

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CERAVE SA Renewing Foot Cream 88 ml MB095600”