CERAVE Retinol Serum 30 ml MB507100

1,300,00 ден

Апликација: Нанесете рамномерно на лицето секојдневно
Избегнувајте контакт со очите и усните
Ако дојде до контакт, исплакнете темелно со вода
Ако се појави непријатност при првото нанесување, оддалечете ги апликациите додека кожата не се прилагоди
Нанесете крема за сончање додека го користите овој производ

4 на залиха

Опис

Трагите од акни и нерамномерниот тон на кожата може да бидат постојани потсетници за избивањата, дури и откако вашите акни се под контрола. Ефикасен начин да се намали појавата на траги од акни (исто така наречена пост-воспалителна хиперпигментација) и видливите пори е со користење на нежен, но сепак ефикасен серум за обновување на површината кој работи на рафинирање на вашата кожа без да ја загрози нејзината заштитна бариера.

Развиен со дерматолози, CeraVe Resurfacing Retinol Serum помага да се изедначи текстурата на вашата кожа со намалување на појавата на траги по акните, минимизирање на изгледот на порите и подобрување на површината на вашата кожа. Нашата формула содржи инкапсулиран ретинол за да помогне во обновувањето на вашата кожа, плус екстракт од корен од сладунец кој помага да се осветли изгледот на вашата кожа. Дополнително, тој е формулиран со 3 есенцијални керамиди кои работат заедно за да ја блокираат влажноста на кожата и да помогнат во обновувањето на заштитната бариера на вашата кожа, заедно со смирувачкиот ниацинамид. Технологијата MVE ги капсулира керамидите за да обезбеди ефикасна испорака во рамките на бариерата на кожата и бавно ослободување со текот на времето. Поддржувајќи ја вашата заштитна бариера на кожата, долго откако ќе завршите со нанесувањето. Лесен и брзо се апсорбира, нашиот серум за обновување на површината помага да се врати изедначениот тон на кожата и да се промовира здрав изглед.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CERAVE Retinol Serum 30 ml MB507100”