CERAVE Reparative Hand Cream 50 ml MB095800

380,00 ден

Примени на либерално толку често колку што е потребно.

4 на залиха

Опис

Репаративен крем за раце за суви, груби раце. Специфично формулиран за многу суви, груби и испукани раце. CeraVe Reparative Hand Cream е немрсна формула која длабински ги навлажнува сувите, испукани раце и помага во заштитата на бариерата на кожата.

Со 3 природни керамиди и хијалуронска киселина кои се неопходни за поддршка на бариерата на кожата и задржување на влагата. Користи патентирана технологија за испорака MVE® за да помогне во надополнувањето на керамидите и да се обезбеди контролирана, долготрајна хидратација.

Погоден за сува кожа
Ја навлажнува и одржува заштитната бариера на кожата
Богатата формула ја задржува влагата за 24 часовна хидратација
Без мирис и хипоалергично
Со 3 есенцијални керамиди за заштита на природната бариера на кожата

Brand

Цераве

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “CERAVE Reparative Hand Cream 50 ml MB095800”